Bezpieczny Przedszkolak - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczny Przedszkolak

Dzisiaj funkcjonariusze kieleckiej komendy miejskiej odwiedzili dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 33. Podczas spotkania policjanci poruszali trudne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W przeprowadzonych zajęciach wzięło udział około 100 dzieci, wraz z wychowawcami. Celem spotkania była edukacja najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci poznały podstawowe zagadnienia związane między innymi z przejściami dla pieszych, jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych, zarówno to z sygnalizacją świetlną jak i bez, oraz jak zachować się, gdy w najbliższej okolicy nie ma oznakowanego przejścia dla pieszych. Policjanci przypomnieli przedszkolakom, że nawet jeśli sygnalizator nadaje sygnał zielony, należy upewnić się czy nie nadjeżdża pojazd. Mundurowi uświadomili najmłodszym, jak ważne jest dla bezpieczeństwa zapinanie pasów. Ważnym elementem zajęć był temat elementów odblaskowych i widoczności pieszych na drodze. Funkcjonariusze przypomnieli, aby tornister oraz ubranie wyposażyć w elementy odblaskowe widoczne w światłach samochodów. Nie zabrakło również rad na temat bezpieczeństwa osobistego, przypominano numery telefonów alarmowych. Policjantki z kieleckiej komendy znając naturę dzieci, całą wiedzę przekazywali poprzez zabawę, by bardziej utrwaliła się w pamięci najmłodszych. Nabyte umiejętności sprawdzili na miasteczku Autochodzik, gdzie najmłodsi mogli wcielić się zarówno w role kierujących jak i pieszych.

Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie odpowiadały na pytania. Dla najmłodszych uczestników spotkania, funkcjonariusze przygotowali tematyczne kolorowanki oraz wykonanie odcisku swojego śladu daktyloskopijnego.

Opr. AS