XVII edycja akcji „Pierwszaki. Zdrowo i bezpiecznie” - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

XVII edycja akcji „Pierwszaki. Zdrowo i bezpiecznie”

Już po raz siedemnasty redakcja Echa Dnia zorganizowała akcję „Pierwszaki. Zdrowo i bezpiecznie”. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów klas I szkół podstawowych i ma na celu propagowanie zdrowego, higienicznego i bezpiecznego trybu życia najmłodszych. W imprezie wzięli udział kieleccy policjanci, którzy w formie zabawy przedstawili pierwszakom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzisiaj na terenie jednej z galerii handlowych w Kielcach odbyła się inauguracja XV edycji akcji „Pierwszaki. Zdrowo i bezpiecznie” zorganizowanej przez redakcję „Echa Dnia”. Wśród instytucji, które włączyły się w przygotowanie tego przedsięwzięcia nie zabrakło mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy miejskiej. Młodzi uczniowie zostali zaproszeni przez prowadzących do wspólnej zabawy, aby lepiej zrozumieć wszystkie zagadnienia. Poprzez wspólny śpiew i humorystyczne przedstawienia najmłodsi uczyli się znaków drogowych, przeciwpożarowych oraz zasad postępowania ze zwierzętami. Pierwszoklasiści przypomnieli sobie także zasady zdrowego odżywiania i higieny.

Mundurowi z kieleckiej drogówki przekazali dzieciom zasady obowiązujące w ruchu drogowym. Uczniowie dowiedzieli się, kiedy można przechodzić przez jezdnię, jakie są numery alarmowe oraz na co należy uważać w czasie drogi do szkoły. Przypomnieli także, jak ważne jest noszenie odblasków. Pierwszaki bardzo chętnie wzięli udział w zabawach przygotowanych przez policjantów, a na zadawane pytania odpowiadali bezbłędnie i śpiewająco.

W uroczystej inauguracji XVII edycji „Pierwszaki. Zdrowo i bezpiecznie” oprócz uczniów wzięli udział zaproszeni goście, przedstawiciele władz lokalnych i instytucji. Grono policyjne reprezentowali kom. Artur Putowski – Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego świętokrzyskiej policji oraz kom. Przemysław Wójcik – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy miejskiej.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach