O krok od tragedii - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

O krok od tragedii

Wczoraj przed południem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali do kontroli busa, którego kierujący przewożąc 18 pasażerów, widząc nadawane przez sygnalizator światło koloru czerwonego, nawet nie próbował zatrzymać się przed skrzyżowaniem. Z uwagi na rażące wykroczenie w ruchu drogowym funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 47-letniego kierującego pojazdem. Natomiast sprawa została skierowana do sądu. Mężczyźnie grozi grzywna do 5 tysięcy złotych.

Wczoraj policjanci kieleckiej drogówki patrolując teren miasta nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator, zauważyli busa niestosującego się do przepisów ruchu drogowego. Na skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej i Fabrycznej w Kielcach kierujący pojazdem, widząc nadawane przez sygnalizator światło koloru czerwonego, nawet nie próbował zatrzymać się przed skrzyżowaniem, pomimo że taki sygnał bezwzględne zakazuje wjazdu za sygnalizator. Podczas kontroli okazało się, iż kierującym był 47 –latek i przewoził on 18 pasażerów.

W związku z narażeniem zdrowia, a nawet życia przewożonych osób, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Natomiast nieodpowiedzialny 47 –latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu teraz grzywna do 5 tysięcy złotych.

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.92 MB)