Zielona szkoła - Sprawny Autokar - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Zielona szkoła - Sprawny Autokar

Od 5 czerwca (środa) na parkingu stadionu piłkarskiego przy ul. Ściegiennego w Kielcach rusza doraźny punkt kontroli autokarów. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy miejskiej będą kontrolować pojazdy, wyjeżdżające na zorganizowane wycieczki. Kontrole będą prowadzone codziennie (również w weekendy) w godzinach 6:00 – 10:00. Wszystko w związku z licznymi wycieczkami szkolnymi.

Warto przed każdym wyjazdem skierować autokar do punktu kontrolnego, gdzie funkcjonariusze sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.

Policjanci będą pełnić służbę w czasowym punkcie kontroli autokarów od środy 5 czerwca, codziennie w godz. 6:00 – 10:00. Ma to związek z licznymi wyjazdami szkół na wycieczki, jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego. Nie ma konieczności wcześniejszego powiadomienia o chęci sprawdzenia pojazdu. Kontrolę można przeprowadzić również przez podstawieniem autokaru do organizatora wyjazdu, bowiem z każdej takiej czynności funkcjonariusze sporządzają protokół drogowej kontroli technicznej, informujący o braku przeciwwskazań technicznych. Jest on ważny 30 dni.

Jeżeli jednak wyjazd odbywa się w innych godzinach, kontrolę można zgłosić telefonicznie (41) 349-37-07, faxem (41) 349-37-05 lub e-mailem wrd.kmp@ki.policja.gov.pl. Prosimy o dokonywanie zgłoszeń z kilkudniowym wyprzedzeniem.