Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego – Bezpieczny Rowerzysta - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego – Bezpieczny Rowerzysta

W ostatnich dniach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy zaangażowali się w poprawę bezpieczeństwa rowerzystów, w szczególności tych najmłodszych. W tym celu odwiedzili szkoły w Sukowie, Świętej Katarzynie oraz Kielcach, gdzie przeprowadzili prelekcje oraz egzaminy na kartę rowerową.

W dniu 8 maja w Szkole Podstawowej w Sukowie odbyła się 42 edycja Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z miasta i powiatu kieleckiego. Rywalizacja uczestników składała się z kilku etapów: test wiedzy z zakresu znajomości przepisów Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, testu umiejętności prawidłowego zachowania się na skrzyżowaniach i udzielanie pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej w zdarzeniu drogowym. W kolejnym etapie uczniowie musieli pokonać rowerowy tor przeszkód oraz wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego w mini miasteczku. Najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ziemi Partyzantów w Sukowie.

Funkcjonariusze dbają także o bezpieczeństwo rowerzystów, przeprowadzając z nimi prelekcje, tak jak do miało miejsce w szkole podstawowej w Świętej Katarzynie. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach Bezpieczny Rowerzysta, które to przygotowują ich do egzaminu na kartę rowerową. W Państwowej Szkole Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Kielcach przeprowadzony został egzamin na kartę rowerową, gdzie uczniowie zdobyli swoje pierwsze uprawnienia odnośnie ruchu drogowego. Celem egzaminu było uświadomienie dzieciom nie tylko jak prawidłowo i zgodnie z przepisami postępować na drodze, ale również na jakie zagrożenia będą narażone podczas poruszania się drogą jako pełnoprawny uczestnik ruchu drogowego.

Opr. TK

  • 42 Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  • 42 Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  • 42 Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  • 42 Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  • 42 Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym