Razem Dla Bezpieczeństwa w powiecie kieleckim - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Razem Dla Bezpieczeństwa w powiecie kieleckim

W piątek w Starostwie Powiatowym w Kielcach odbyło się seminarium dla nauczycieli przedszkoli i szkół pod hasłem „Razem dla bezpieczeństwa w powiecie kieleckim”. Jednym z prelegentów był funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, który omówił zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Celem seminarium było przybliżenie zasad bezpieczeństwa dzieci w szkole, w ruchu drogowym, w gospodarstwie rolnym oraz w czasie wakacji, a także przekazanie nauczycielom wydawnictw i materiałów edukacyjnych. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele: Kuratorium Oświaty w Kielcach, Okręgowej Inspekcji Pracy w Kielcach, Oddziału Regionalnego KRUS, Grupy Ratownictwa PCK w Kielcach, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Policjant z kieleckiej drogówki wygłosił referat „Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów”, gdzie zwrócił szczególną uwagę, że w dzisiejszych czasach często korzystamy z nowinek technicznych takich jak np. smartfon. Zwłaszcza Ci piesi podczas przechodzenia przez przejście zapominają oderwać wzrok od ekranu i upewnić się, czy mogą bezpiecznie przejść na druga stronę. W ramach bezpieczeństwa w powiecie kieleckim został poruszony temat karty rowerowej. Policjanci przeprowadzają egzamin teoretyczny jak i praktyczny przy wykorzystaniu mobilnego miasteczka dla uczniów, którzy ukończyli 10 rok życia.

Opr. TK

Źródło: KMP w Kielcach