Ratujemy i uczymy ratować - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Ratujemy i uczymy ratować

Dzisiaj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy, wspólnie z ratownikiem medycznym z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach przeprowadzili zajęcia w Zespole Placówek Oświatowych w Łosieniu w ramach programu „4 minuty do życia”.

Pierwsza część zajęć dotyczyła ogólnego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi wyświetlili krótkie spoty, promujące bezpieczne zachowania na drodze. Prelekcje mają na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi pieszym na zagrożenia wynikające z nierozważnego przechodzenia przez jezdnię. Słuchawki na uszach, telefony, tablety w ręku to nieodłączne elementy, które kojarzą się z młodymi ludźmi poruszającymi się po drogach.

Kolejna część zajęć poświęcona była warsztatom udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Dzieci z dużym zaangażowaniem i ciekawością  przysłuchiwały się temu, jak wykonać masaż serca, aby przywrócić czynności krążeniowo-oddechowe. Uczniowie zostali poinstruowani jak rzetelnie przekazać informacje służbom ratunkowym. Musimy pamiętać, że dzwoniąc na numer alarmowy podajemy: co się stało?, gdzie?(dokładne określenie miejsca), ilu poszkodowanych? I najważniejsze – nigdy pierwsi nie przerywajmy połączenia!

Opr. TK

Źródło: KMP w Kielcach