Kierowco – pogoda nie zwalnia z czujności! - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Kierowco – pogoda nie zwalnia z czujności!

Ostatnie dni w naszym regionie przyniosły zdecydowaną poprawę pogody. To sprawia wrażenie, że i warunki drogowe uległy poprawie. Jednak policyjne dane tego nie potwierdzają – tylko w czasie ostatniej doby na terenie miasta i powiatu kieleckiego doszło do 29 zdarzeń, w tym dwóch wypadków. Policjanci przypominają – pogoda nie zwalnia nas z czujności!

Koniec zimy to wbrew pozorom bardzo trudny okres na drogach. Słoneczna pogoda powoduje wśród wielu kierowców rozprężenie, często idące w parze z brawurą. Policyjne dane niestety potwierdzają – im lepsza pogoda, tym więcej poważnych zdarzeń drogowych. Tylko w czasie ostatniej doby na drogach Kielc i powiatu doszło do 2 wypadków i 27 kolizji drogowych. Dlatego już teraz apelujemy o rozsądek za kierownicą.

Przypominamy, że nocą i o poranku temperatury przy gruncie nadal w wielu miejscach wynoszą poniżej 0 stopni. Lokalnie może to spowodować nawet oblodzenie nawierzchni, co przy zbyt dużej prędkości grozi utratą panowania nad pojazdem. Z kolei w dzień, w obecnej porze roku zagrożeniem jest rażące słońce. Silne promienie powodują oślepianie kierowców. W mieście często z tej przyczyny dochodzi do potrąceń pieszych na wyznaczonych przejściach lub do nieprawidłowego odczytu sygnalizatorów, co może prowadzić do kolizji na skrzyżowaniach. Również z przyjściem wiosny na polskich drogach pojawiają się liczne ubytki w nawierzchni. Zbyt „ciężka noga” może zakończyć się w takiej sytuacji co najmniej poważnym uszkodzeniem samochodu.

Kierowco! Wiosna i dobra pogoda nie zwalnia z rozsądku za kierownicą! Pamiętaj, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od Twojej postawy na drodze!

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach