Ucieczka z miejsca zdarzenia nie popłaca - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Ucieczka z miejsca zdarzenia nie popłaca

Wczoraj policjanci kieleckiej drogówki zatrzymali uprawnienia 40 letniej kierującej, która na przejściu dla pieszych potrąciła dwie kobiety i odjechała z miejsca zdarzenia.

Wczoraj policjanci kieleckiej drogówki  zatrzymali uprawnienia 40 letniej kierującej, która na przejściu dla pieszych potrąciła dwie kobiety  i odjechała z miejsca zdarzenia. 

Wczoraj w centrum Kielc, doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca pojazdem 40 letnia kobieta  wykonując  manewr skrętu w prawo, na wyznaczonym przejściu dla pieszych potraciła dwie 20 letnie kobiety. Chwilę po zdarzeniu, kierująca  zatrzymała się  nie wysiadając z pojazdu zapytała  poszkodowane czy nic im się nie stało. Po czym odjechała z miejsca zdarzenia w nieustalonym kierunku.  Piesze o całym zdarzeniu poinformowały policję. Funkcjonariusze pogotowia wypadkowego kieleckiej drogówki  natychmiast odtworzyli przebieg zdarzenia,  wytypowali pojazd  i ustalili kierującego. Poszkodowanymi zajęła się ekipa pogotowia ratunkowego, a funkcjonariusze udali się w miejsce gdzie znajdował się kierująca i pojazd. Kobieta była trzeźwa. Rozpytali  także 40-latkę, jak doszło do zdarzenia i dlaczego odjechała z miejsca wypadku. Kierująca oznajmiła, że wydawało jej się, iż nic się nie stało, dlatego pojechała dalej.

Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy, która za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

Mając na uwadze powyższe zdarzenie, miejmy świadomość że ucieczka z miejsca wypadku, nie uchroni sprawcę przed odpowiedzialnością. Zazwyczaj kwestią czasu jest, ustalenie odpowiedzialnego za czyn zabroniony. Policjanci wykorzystują wszelkie dostępne środki,  aby do zidentyfikowania takiej osoby doszło jak najszybciej.

Opr. MB

Źródło: WRD KMP w Kielcach