Apel do pieszych - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Apel do pieszych

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach apelują do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach, w związku z pogorszeniem się warunków atmosferycznych.

Funkcjonariusze kieleckiej drogówki apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem pieszych o wzmożoną czujność i uwagę poruszając się po drogach. Pieszy nie bez przyczyny nazywany jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego , podczas zderzenia z pojazdem nie ochroni go nic, gdy osoby znajdujące się w pojeździe chroni szereg zabezpieczeń takich jak pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy karoseria pojazdu. Należy podkreślić, że niejednokrotnie przyczynami powstawania zdarzeń drogowych jest bagatelizowanie ogólnie obowiązujących przepisów, jak również zasady ograniczonego zaufania, niezachowanie ostrożności polegającej na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania uczestnika ruchu do warunków i sytuacji zamieniających się na drodze w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przypominają pieszym aby w natłoku codziennych spraw nie zapominali o rozsądnych zachowaniach na drodze, przechodzili tylko w miejscach dozwolonych, stosowali  się do sygnalizacji świetlnej, poruszali się chodnikiem, a gdy go nie ma zawsze szli lewą stroną pobocza lub jezdni.

Opr. MP

Źródło: KMP w Kielcach