Bezpieczne ferie czas zacząć - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczne ferie czas zacząć

Wczoraj mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Słopcu, gdzie rozmawiali na temat bezpiecznego spędzania czasu podczas ferii zimowych.

W trakcie prelekcji z uczniami, funkcjonariusze poruszyli zagadnienia na temat bezpiecznej zabawy podczas ferii zimowych. Mundurowi przestrzegali młodzież przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, jazdą na sankach w pobliżu jezdni oraz organizowaniem kuligu za samochodem. Stróże prawa informowali, że podstawą bezpiecznego wypoczynku jest zdrowy rozsądek i ostrożność. Kolejna część spotkania dotyczyła udzielania pierwszej pomocy osobie potrzebującej. Uczniowie zostali zapoznani z algorytmem postępowania, w razie zatrzymania akcji serca. Każdy mógł ćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomie.

Na zakończenie spotkania policjanci z kieleckiej drogówki przypomnieli uczestnikom o obowiązku noszenia elementów odblaskowych i zachęcili do korzystania z nich również w obszarze zabudowanym. Dla przypomnienia plakat „Odblask w szufladzie nie uratuje Ci życia” zawisł na szkolnym korytarzu.

Opr. TK