Punkt kontroli autokarów – Bezpieczne Ferie 2019 - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Punkt kontroli autokarów – Bezpieczne Ferie 2019

W dniach 12 – 27 stycznia 2019 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego zapraszają wszystkich do punktu kontroli autokarów. Wzorem lat ubiegłych, na parkingu przy stadionie piłkarskim na ul. Ściegiennego w Kielcach, w godzinach 6:00 – 10:00 będzie można sprawdzić stan techniczny pojazdów, przewożących dzieci w czasie ferii zimowych.

Ferie zimowe to idealny czas na odpoczynek i wyjazdy na obozy, wycieczki. Warto przed każdą podróżą  skierować autokar do punktu kontrolnego, gdzie funkcjonariusze sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy będą pełnić służbę w stałym punkcie kontroli autokarów od soboty 12 stycznia, codziennie w godz. 6:00 – 10:00. Nie ma konieczności wcześniejszego powiadomienia o chęci sprawdzenia pojazdu. Jeżeli jednak wyjazd odbywa się w innych godzinach, kontrolę można zgłosić pod nr tel. (41) 349-37-07 lub 112.

Opr. MP

Źródło: KMP w Kielcach