O bezpieczeństwie i ratowaniu życia - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

O bezpieczeństwie i ratowaniu życia

Policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadzili dzisiaj prelekcję w Szkole Podstawowej w Chełmcach. Mundurowi przypomnieli uczniom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podstawowe procedury udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie klas 0-3 zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci przy wykorzystaniu Autochodzika zostały poinstruowane o prawidłowym poruszaniu się po przejściu dla pieszych. Młodzi uczestniczy ruchu drogowego zapoznali się z prawidłowymi zachowaniami na drodze i poznali podstawowe znaki drogowe. Policjanci przypomnieli również o noszeniu elementów odblaskowych w porze wieczorowej.

Wychowankowie klas 4-8 zostali zapoznani z filmem „Patrz i Słuchaj”, który przedstawia problem pieszych, związany noszeniem słuchawek i korzystaniem z telefonu komórkowego na drodze. Kolejna część spotkania dotyczyła akcji „4 minuty do życia”. Uczniowie podczas warsztatów uczyli się jak udzielać pomocy osobie poszkodowanej. Młodzież przy użyciu fantoma uczyła się udzielania pierwszej pomocy.

Opr. MP

Źródło: KMP w Kielcach