Edukacja = bezpieczeństwo - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Edukacja = bezpieczeństwo

Wczoraj w Szkole Podstawowej w Cierchach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy odwiedzili uczniów, dla których poprowadzili lekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci z kieleckiej drogówki w ramach działań profilaktycznych prowadzą szereg spotkań z dziećmi i młodzieżą mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Dlatego wczoraj odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Cierchach, gdzie poprowadzili zajęcia profilaktyczne. Funkcjonariusze z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomnieli jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. Uczniowie otrzymali cenne wskazówki, m.in. na świetle przechodzimy przez jezdnię, które światło obliguje nas do zatrzymania oraz którą stroną drogi poruszamy się w przypadku braku chodnika. Dzieci przy wykorzystaniu miasteczka Autochodzik, czynnie uczestniczyły w zajęciach, wcielając się w rolę kierujących jak i pieszych.

Druga część spotkania odbyła się ze starszymi uczniami szkoły. Na początek wyświetlono film edukacyjny dotyczący zachowań pieszych na drodze. Mundurowi z drogówki zwrócili szczególną uwagę na problem korzystania z telefonów przez pieszych oraz poruszania się po drogach w słuchawkach na uszach. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że taka osoba nie skupia się na podstawowych elementach bezpieczeństwa i jest bardzo rozproszona. Policjanci zwrócili także uwagę na kwestię korzystania z elementów odblaskowych.

Opr. TK

Źródło: KMP w Kielcach