Odrobiona lekcja z bezpieczeństwa - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Odrobiona lekcja z bezpieczeństwa

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy wspólnie z dzielnicowymi Komisariatu Policji w Daleszycach spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Słopcu Szlacheckim, gdzie poprowadzili lekcję na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

W pierwszej części spotkania policjant rozmawiał z dziećmi na temat właściwych zachowań najmłodszych uczestników ruchu w trakcie drogi do szkoły i do domu. Funkcjonariusz w czasie prelekcji uczył między innymi właściwego przechodzenia przez jezdnię, zasad podróżowania samochodem oraz jak zachować się w sytuacji gdy zaczepia nas nie znana osoba. Podczas pogadanek mundurowy poruszył również wskazania sygnalizacji świetlnej, zasad jej funkcjonowania oraz przypomniał o zaletach używania elementów odblaskowych.

W drugiej części spotkania dla starszych uczniów tematem prelekcji było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Uczniowie obejrzeli krótki spot ,,Patrz i słuchaj”, gdzie został poruszony temat pieszego zbliżającego się do przejścia dla pieszych z telefonem komórkowym. Policjanci z Komisariatu Policji w Daleszycach rozmawiali z uczniami na temat cyberprzemocy, jakie mogą ich spotkać konsekwencje i przykrości z nieodpowiedniego, nieprawidłowego korzystania z Internetu.

Opr. TK