Lekcja bezpieczeństwa zakończona egzaminem - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Lekcja bezpieczeństwa zakończona egzaminem

Data publikacji 20.11.2018

Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Makoszynie odbyła się lekcja bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz egzamin na kartę rowerową, którą przeprowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Policjanci w ramach działań profilaktycznych prowadzą szereg spotkań propagując bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzisiaj odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Makoszynie, z którymi rozmawiali na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, którą stroną pobocza poruszamy się w przypadku braku chodnika, dzieci przypomniały sobie jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych zarówno to z sygnalizacją świetlną jak i bez. Pogadanka została wzbogacona o zajęcia praktyczne w miasteczku edukacyjnym Autochodzik, dzięki któremu poprzez zabawę dzieci mogły utrwalić zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Najmłodsi aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wykazali się dużą znajomością zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W drugiej części spotkania uczniowie, którzy ukończyli 10 lat mogli przystąpić do egzaminu na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch etapów. Pierwszym etapem był test wiedzy, zdający musieli wykazać się znajomością przepisów prawa o ruchu drogowym oraz część praktyczna, na którą składał się bezbłędny przejazd rowerem po wyznaczonym torze. Podczas egzaminu uczniowie wykazali się dużą wiedzą, zaangażowaniem oraz umiejętnościami jazdy na rowerze. Wszystkim, którzy pozytywnie zdali egzamin policjanci pogratulowali.

Opr. MP             

Źródło: KMP w Kielcach