Bezpieczeństwo przedszkolaków - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczeństwo przedszkolaków

Data publikacji 15.11.2018

Wczoraj policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach odwiedziły przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Happy Days w Kielcach. W ramach prowadzonych działań profilaktyczno-edukacyjnych przeprowadziły lekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze od początku roku szkolnego prowadzą szereg działań profilaktycznych, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Każdego dnia spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby uczyć je przepisów ruchu drogowego. Wczoraj mundurowe spotkały się z przedszkolakami, gdzie wygłosiły prelekcję na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Policjantki uczyły dzieci między innymi jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych, zarówno to z sygnalizacją świetlną jak i bez oraz którą strona drogi poruszamy się w przypadku braku chodnika. Przy użyciu zestawu edukacyjnego „Autochodzik”, najmłodsi mogli wcielić się w rolę kierujących pojazdami oraz pieszych, którzy musieli bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni. Poprzez zabawę przypomniano dzieciom podstawowe zasady obowiązujące w ruchu drogowym oraz wyjaśniono kiedy radiowóz jest pojazdem uprzywilejowanym. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zajęciach, które znacząco podniosły poziom świadomości wśród wykazały się dużą wiedzą w zakresie bezpieczeństwa.

Głównym celem prowadzonych zajęć jest podniesienie świadomości w szczególności wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego w zakresie bezpieczeństwa.

Opr. MP

Źródło: KMP Kielce

  • Bezpieczeństwo przedszkolaków
  • Bezpieczeństwo przedszkolaków
  • Bezpieczeństwo przedszkolaków