Deszczowo ale bezpiecznie - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Deszczowo ale bezpiecznie

Pomimo niesprzyjającej pogody przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Strawczynie mieli przyjemny i pełen niespodzianek dzień. Wczoraj policjantka z kieleckiej drogówki odwiedziła najmłodszych, dla których poprowadziła lekcję na temat bezpieczeństwa.

Wczoraj funkcjonariuszka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach odwiedziła przedszkolaków ze Strawczyna, z którymi prowadziła lekcję na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego mogli poznać zasady bezpieczeństwa z wykorzystanie miasteczka edukacyjnego Autochodzik. Dzieci poprzez zabawę uczą się jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych, to z sygnalizacją świetlną jak i bez, którą stroną jezdni poruszamy się w przypadku braku chodnika. Mundurowa przypomniała zebranym, jak ważnym elementem wpływającym na bezpieczeństwo jest jazda w fotelikach oraz zapinanie pasów bezpieczeństwa. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że pasy zapinają dla siebie by dbać o swoje bezpieczeństwo. Kolejną ważną kwestią, która została poruszona to elementy odblaskowe. Mundurowa przypomniała, że odblaski powinniśmy nosić aby być lepiej widocznym na drodze.

Spotkanie z policjantem zawsze jest dużą atrakcją dla najmłodszych, po spotkaniu prawie każdy przedszkolak deklaruje, że w przyszłości zostanie policjantem.

Opr. MP