Policyjne patrole – kontrolują i edukują - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Policyjne patrole – kontrolują i edukują

Zbliżający się okres dnia Wszystkich Świętych to czas wytężonej pracy policjantów drogówki. Nie czekając na świąteczne dni, już dziś mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy przeprowadzają liczne kontrole zachowań kierujących, podczas których udzielają zmotoryzowanych cennych wskazówek.

Podczas nadchodzącej ogólnopolskiej akcji Znicz 2018 funkcjonariusze patrolować będą główne trasy komunikacyjne oraz dojazdowe do cmentarzy. Mundurowi będą dbać o bezpieczeństwo, zarówno kierujących jak i pieszych, a głównym zadaniem będzie upłynnianie ruchu na drogach dojazdowych do nekropoli.

Już dziś na drogach miasta i powiatu kieleckiego można spotkać większą liczbę patroli drogówki. Stróże prawa z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach sprawdzają stan zarówno kierujących jak i ich pojazdów. Aby zapewnić bezpieczeństwo na wysokim poziomie podczas nadchodzących dni, policjanci udzielają kierowcom cennych wskazówek. Mundurowe z kieleckiej drogówki przy jednym z punktów kontrolnych wręczały zmotoryzowanym płyty z filmem instruktażowym, przypominającym znaki i sygnały policjantów kierujących ruchem.

Apelujemy do wszystkich o zachowanie ostrożności na drodze. Niezbędnym do tego jest również przypomnienie sobie sygnałów policjantów kierujących ruchem. Zwłaszcza w najbliższych dniach będzie wiele okazji do spotkania funkcjonariuszy wydających nam polecenia. Warto już dziś odświeżyć naszą wiedzę w tym zakresie, abyśmy w takich przypadkach wiedzieli jak się zachować.

Opr. MP/KM

Źródło: KMP w Kielcach