Bezpieczeństwo na 100% - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczeństwo na 100%

Wczoraj w Szkole Podstawowej w Borkowie odbył się egzamin karty rowerowej oraz lekcja bezpieczeństwa przeprowadzona przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Uczniowie przystąpili do testu wiedzy oraz części praktycznej, jazdy po rowerowym torze.

Wszyscy, którzy nie ukończyli 18 lat by poruszać się po drogach rowerem muszą posiadać do tego uprawnienia. Wczoraj w Szkole Podstawowej w Borkowie policjanci z kieleckiej drogówki przeprowadzili egzamin na takie właśnie uprawnienia. Pierwsza część teoretyczna to test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, zachowań na skrzyżowaniach. W drugiej części praktycznej uczniowie zmierzyli się z rowerowym torem przeszkód. Wszystkim, którzy pozytywnie zdali egzamin policjanci pogratulowali.

Gdy starsi uczniowie zmagali się z egzaminem na kartę rowerową, młodsi zgłębiali wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 0-III, uczestniczyli w zajęciach przy wykorzystaniu miasteczka edukacyjnego Autochodzik. Najmłodsi poprzez zabawę mogli nauczyć się prawidłowych zachowań na drodze, jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych, to z sygnalizacją świetlną jaki i bez, którą stroną jezdni poruszamy się w przypadku braku chodnika. Policjantka przypomniała również jak ważną rolę dla bezpieczeństwa odgrywają elementy odblaskowe. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wykazali się dużą znajomością zasad ruchu drogowego.

Opr. MP