Od przedszkolaka do pierwszaka - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Od przedszkolaka do pierwszaka

W minionym tygodniu policjantki z kieleckiej drogówki w ramach działań edukacyjno-profilaktycznych odwiedziły uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 34 w Kielcach oraz przedszkolaków z Językowej Akademii Przedszkolaka w Kielcach.

Funkcjonariuszki z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy prowadzą szereg działań profilaktycznych celem poprawy bezpieczeństwa na drogach. Dlatego też odwiedziły uczniów kieleckiej szkoły oraz przedszkolaków aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Mundurowe przypomniały dzieciom m.in., że chcąc przejść na drugą stronę jezdni zawsze należy poszukać namalowanej na jezdni „zebry” i pamiętać o rozglądaniu się, nawet przechodząc przez przejście z sygnalizacją świetlną. Policjantki zwracały uwagę najmłodszym, że zawsze trzeba korzystać z chodnika, a gdy go nie ma poruszać się lewą stroną jezdni. Po udzieleniu cennych rad i wskazówek najmłodsi mogli posłuchać na czym polega służba w policji oraz dlaczego warto zostać policjantem.

Na zakończenie spotkania policjantki przypomniały jak ważne jest używanie elementów odblaskowych w porze wieczorowej. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, w nagrodę zostały obdarowane przez funkcjonariuszki opaskami odblaskowymi.

Opr. MP

Źródło: KMP w Kielcach