Lekcja bezpieczeństwa - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Lekcja bezpieczeństwa

Policjanci z garnizonu świętokrzyskiego w ramach działań profilaktycznych odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Radlinie oraz Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej w Kielcach, celem przeprowadzenia lekcji dotyczącej szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach, prowadzą szereg działań profilaktycznych. W minionym tygodniu wraz z funkcjonariuszami Zespołu Medycznego Oddziału Prewencji Policji w Kielcach odwiedzili uczniów szkół podstawowych w ramach kampanii „4 minuty do życia”. Zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najmłodsi uczestniczy spotkania, przy pomocy miasteczka umiejętności Autochodzik, poznali jak bezpiecznie poruszać się do drogach, jak należy przechodzić przez jezdnię, to oznaczone sygnalizacją świetlną jak i bez. Mundurowi opowiedzieli jak duże znaczenie dla bezpieczeństwa ma noszenie elementów odblaskowych. Polskie prawo nakłada na świadka zdarzenia obowiązek powiadomienia odpowiednich służb ratunkowych jak i udzielenie pierwszej pomocy, dlatego też kolejna część spotkania była poświęcona tej tematyce. Uczniowie wysłuchali wykładu dotyczącego algorytmu postępowania w nagłych wypadkach. W ramach warsztatów sami mogli na fantomie przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy, przy zatrzymaniu krążenia – resuscytację.

Wszyscy zgromadzeni czynnie brali udział w zajęciach, po czym zgodnie stwierdzili, że takie zajęcia są bardzo przydatne, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy ta wiedza może być wykorzystana.

Opr. MP

Źródło: KMP w Kielcach