Jestem bezpieczny i świecę przykładem - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Jestem bezpieczny i świecę przykładem

W miniony piątek funkcjonariuszki z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy oraz Komisariatu Policji IV w Kielcach przeprowadziły spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 32. Mundurowe, w związku szybszym zapadaniem zmroku, przypominały o znaczeniu elementów odblaskowych.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Kielcach odbyły w miniony piątek niecodzienną lekcję. Odwiedziły je policjantki, które rozmawiały z nimi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Funkcjonariuszki prelekcje rozpoczynały od zasad bezpiecznego zachowania na drogach. Mundurowe uczyły jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię, zwracały uwagę, że zawsze należy zachowywać ostrożność i kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Czy uczniowie słuchali uważnie, policjantki sprawdziły na miasteczku umiejętności drogowych, na którym wcielali się zarówno w pieszych jak i kierujących pojazdami. Podczas spotkania nie zabrakło również pytań jak należy się zachować w przypadku kontaktu z osobą obcą oraz co oznacza trudne słowo „demoralizacja”.

Podczas każdej prelekcji funkcjonariuszki zwracały uwagę na rolę elementów odblaskowych i tłumaczyły po co i dlaczego powinniśmy je nosić. Policjantki z kieleckiej komendy znając naturę dzieci cała wiedzę przekazywały poprzez zabawę, by bardziej utrwaliła się w pamięci najmłodszych.

Opr. JŻ