Targi AGROTECH z policyjnym akcentem - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Targi AGROTECH z policyjnym akcentem

Mając na uwadze rozpoczynający się sezon prac w rolnictwie, kielecka drogówka wzięła udział w Kieleckich Targach Agrotech, które odbyły się w miniony weekend. Funkcjonariusze biorąc udział w przedsięwzięciu, udzielali wskazówek jak bezpiecznie poruszać się po drogach używając maszyn rolniczych.

W trakcie trwających  Kieleckich Targów Agrotech i Las-expo, które odbywały się w dniach od 27 do 29 marca, policjanci kieleckiej drogówki  dzięki uprzejmości organizatorów,  utworzyli stoisko profilaktyczno – informacyjne.  W trakcie trwania prezentacji wystawców,  mundurowi udzielali cennych wskazówek oraz instruowali rolników jak bezpiecznie poruszać się maszynami rolniczymi po drogach w trakcie dojazdu do pól uprawnych. W trakcie spotkania z policjantami  odwiedzający targi mogli dowiedzieć się jak prawidłowo przewozić ładunki, zwierzęta i transportować maszyny, które nie mogą poruszać się po drodze z uwagi na ich konstrukcję i przeznaczenie. Na stoisku profilaktyczno – informacyjnym policji nie zabrakło broszur i ulotek o tematyce bezpieczeństwa,  jak również  wyświetlanej prezentacji obrazującej wypadki  z udziałem maszyn rolniczych, do jakich często dochodzi na drogach naszego regionu.   

Rolniku poruszając się po drodze ciągnikiem lub maszyną rolniczą, zadbaj o bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg.  Staraj się nie utrudniać ruchu i zawsze dbaj o sprawne oświetlenie abyś widział i był widoczny.

 

Opr. MB

Źródło:  WRD KMP w Kielcach