„4 minuty do życia” - zapowiedź - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

„4 minuty do życia” - zapowiedź

W najbliższy piątek w Kieleckim Parku Technologicznym odbędzie się inauguracja akcji „4 minuty do życia”, przygotowanej przez Wydział Ruchu Drogowego kieleckiej komendy. Działania mają na celu propagowanie nauki pierwszej pomocy wśród dzieci i młodzieży.

Spotkanie inauguracyjne odbędzie się 7 września 2018 r. o godz. 10:00 w Kieleckim Parku Technologicznym, przy ul. Olszewskiego 6, w Sali Dolina Krzemowa. Termin rozpoczęcia nie jest przypadkowy, przypada na dzień przed obchodami Światowego Dnia Pierwszej Pomocy. Rozpocznie się od emisji spotu pod nazwą „4 minuty do życia”, po której nastąpi krótka prelekcja przeprowadzona przez policjantów. Na zakończenie wystąpi grupa teatralna Mały Arlekin z Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie, która zaprezentuje spektakl o tematyce profilaktycznej pn. „Życiowa akcja. Resuscytacja”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu i włączenia się we wspólne propagowanie postaw społecznych oraz uświadamianie dzieci i młodzieży o istocie udzielania pierwszej pomocy, gdyż to właśnie 4 minuty decydują o życiu drugiego człowieka.

Wstęp jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację pod nr 41 278 72 50. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w spotkaniu.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Kuratorium Oświaty w Kielcach.

 

Opr. JŻ/KC

Źródło: KMP/ECN