Zakończenie wakacji - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Zakończenie wakacji

Wczoraj policjanci z kieleckiej komendy wzięli udział w festynie rodzinnym w Sukowie, który odbył się w ramach zakończeniu wakacji i przywitania nowego roku szkolnego. Mundurowi przeprowadzili warsztaty dla kierujących jednośladami oraz przypominali, że zaczyna się rok szkolny i w rejonach placówek oświatowych ruch pieszych znacznie się zwiększy.

W związku z kończącymi się wakacjami i rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym w Sukowie, jedno ze stowarzyszeń działających w rejonie gminy Daleszyce, zorganizowało festyn rodzinny. Udział w tym wydarzeniu, na zaproszenie organizatorów, wzięli również policjanci z kieleckiej komendy. Dla uczestników festynu mundurowi przygotowali specjalny slalom do pokonania w alko i narkogoglach, który obrazował co widzi i jaki ma refleks osoba będąca pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Ponadto dla nieco dzieci i młodzieży policjanci przeprowadzili szkolenie z jazdy na rowerze na mobilnym miasteczku ruchu drogowego.

Podczas spotkania z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi funkcjonariusze przypominali, że w rejonach szkół zwiększy się ruch zarówno pieszych jak i samochodów więc będzie trzeba być bardziej ostrożniejszym. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na najmłodszych uczestników ruchu drogowego, którzy dopiero zaczynają swoją edukację. Ze względu na fakt, że dzień zaczyna robić się coraz krótszy nie zabrakło również prelekcji o znaczeniu widoczności na drodze.

Opr. JŻ