Bezpieczeństwo w klubie Słoneczko - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczeństwo w klubie Słoneczko

Dzisiaj w osiedlowym klubie Słoneczko w Kielcach odbyło się spotkanie z dziećmi i młodzieżą przeprowadzone przez policjantki z kieleckiej drogówki oraz dzielnicowych z Komisariatu Policji IV w Kielcach.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach włączają się w szereg przedsięwzięć mających na celu promowanie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym gdy mają oni bardzo dużo wolnego czasu. Dzisiaj mundurowe z Wydziału Ruchu Drogowego oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji IV w Kielcach przeprowadzili z uczestnikami letnich zajęć osiedlowego klubu Słoneczko warsztaty edukacyjne. Stróże prawa poruszali kwestie związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem oraz zwracali uwagę na alternatywy dla spędzania wolnego czasu. Podczas zajęć dzieci i młodzież dowiedzieli się między innymi jakie konsekwencje grożą za popełnianie czynów karalnych, dlaczego i gdzie najlepiej nosić elementy odblaskowe oraz jak zachować się w przypadku kontaktu z osobą obcą lub wałęsającym się zwierzęciem. Podczas warsztatów policjanci wykorzystali miasteczko umiejętności drogowych – Autochodzik.

Uczestnicy warsztatów byli podczas zajęć bardzo aktywni a na zakończenie wszyscy otrzymali od policjantów drobne upominki. Funkcjonariusze życzyli dzieciom i młodzieży bezpiecznych i szczęśliwych wakacji.

Opr. JŻ