Bezpiecznie podczas wakacji - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpiecznie podczas wakacji

Wczoraj, w Żłobku Gminnym w Piekoszowie, policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy przeprowadziła spotkanie z najmłodszymi, dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze.

Edukację na rzecz bezpieczeństwa należy rozpoczynać już od najmłodszych lat, bowiem czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci. I wiedzą o tym doskonale Dyrekcja i opiekunowie Żłobka Gminnego w Piekoszowie, którzy zaprosili na prelekcję o bezpieczeństwie policjantkę z kieleckiej drogówki. Mundurowa na zajęciach z dziećmi przypominała między innymi o ty, że nie wolno im samym poruszać się po drogach. Opowiadając o przygodach niesfornej lali Kasi, której przydarzył się wypadek, wskazywała zagrożenia wynikające z jazdy samochodem poza fotelikiem lub bez zapiętych pasów. Najmłodsi dowidzieli się również jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i dlaczego ktoś namalował na niej „zebrę”. Poprzez zabawę przy wykorzystaniu miasteczka umiejętności drogowych – Autochodzik, funkcjonariuszka utrwalała przekazaną najmłodszym wiedzę.

Na zakończenie prelekcji policjantka rozmawiała z najmłodszymi na temat tego czy ważne jest żebyśmy w nocy byli widoczni oraz pytała jak możemy to zrobić. Dzieci wykazywały się dużą wiedzą i wiedziały, że należy wieczorem mieć przy sobie latarkę albo odblask na ubranku. Zgodnie przyznały, że warto być widocznym i każde z nich otrzymało od policjantki elementy odblaskowe.

Opr. JŻ