O bezpieczeństwie podczas Ogólnopolskiego Misyjnego Festynu Św. Krzysztofa - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

O bezpieczeństwie podczas Ogólnopolskiego Misyjnego Festynu Św. Krzysztofa

W minioną niedzielę świętokrzyscy policjanci uczestniczyli w Ogólnopolskim Misyjnym Festynie Św. Krzysztofa, który odbył się przy Bazylice Katedralnej w Kielcach. Podczas spotkania mundurowi edukowali uczestników przedsięwzięcia zarówno z zakresu bezpieczeństwa osobistego jak również bezpiecznego zachowania na drodze.

O bezpieczeństwie warto mówić przy każdej okazji. W minioną niedziele funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Kielcach uczestniczyli w Ogólnopolskim Misyjnym Festynie Św. Krzysztofa, który odbył się przy Bazylice Katedralnej w Kielcach. Wydarzenie to inaugurowało obchody 19 Ogólnopolskiego Tygodnia Św. Krzysztofa i zarazem Tygodnia Bezpiecznego Kierowcy.

Podczas spotkania mundurowi edukowali zgromadzonych zarówno z zakresu bezpieczeństwa osobistego i przepisów ruchu drogowego. Policjanci przy wykorzystaniu alko i narkogogli ukazywali jak dużym niebezpieczeństwem na drogach są nietrzeźwi kierujący i osoby będące pod wpływem środków odurzających. Na najmłodszych czekały atrakcje w postaci Autochodzika, książeczek profilaktycznych, kolorowanek. Dorośli od mundurowych, mogli dowiedzieć się jak działa i do czego służy aplikacja Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń. Ponadto w trakcie rozmów z  uczestnikami festynu udzielali wskazówek jak reagować na popełniane wykroczenia czy przestępstwa przez inne osoby.

W trakcie uroczystej Mszy Świętej w Bazylice Katedralnej Komendant Miejski Policji w Kielcach podinsp. Piotr Zalewski zwrócił się z apelem do wszystkich zgromadzonych o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

Opr. JŻ/BN

Źródło: KMP/KWP