O bezpieczeństwie podczas obozu - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

O bezpieczeństwie podczas obozu

Policjantka z kieleckiej drogówki włączyła się w organizowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach szkolenie dla chłopców przebywających na obozie Federacji Skautingu Europejskiego 1 Hufca Warszawskiego na terenie leśnictwa Łukawa.

Podczas wakacji dla dzieci i młodzieży organizowane są różne formy wypoczynku, a policjanci we współpracy z innymi instytucjami dba o to by ten czas był dla nich bezpieczny. W związku z takimi działaniami, wczoraj na terenie leśnictwa Łukawa funkcjonariuszka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach włączyła się w szkolenie dla chłopców przebywających na obozie Federacji Skautingu Europejskiego 1 Hufca Warszawskiego, które zostało zorganizowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Funkcjonariuszka zwróciła uwagę na zachowanie zasad bezpieczeństwa na drogach, jak również poruszyła zagadnienia nieuprawnionego wjazdu do lasu, zarówno pojazdami osobowymi jak i quadami czy crossami. Mundurowa przypomniała, że tego rodzaju wykroczenia są dużym zagrożeniem między innymi dla nich, gdy chcą spędzić czas na obozach zakładanych w lasach. Podkreślała, że nigdy nie wolno przechodzić obojętnie obok takich zjawisk, a zgłaszać je i samego edukować innych.

Podczas spotkania z młodzieżą przeprowadzona została również próbna ewakuacja oraz szkolenie z zakresu udzielenia pomocy przy zatrzymaniu krążenia. Każdy uczestnik obozu mógł sprawdzić swoje umiejętności z tego zakresu, ćwicząc na fantomie resuscytację krążeniowo-oddechową.

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach