Bezpieczne wakacje w Krajnie - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczne wakacje w Krajnie

W miniony weekend świętokrzyscy policjanci uczestniczyli w festynie rodzinnym w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” w Krajnie. Wspólnie z Ratownikami Medycznymi z Zespołu Medycznego OPP w Kielcach oraz przedstawicielami Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach prowadzili działania profilaktyczno- edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Na najmłodszych czekało wiele atrakcji przygotowanych przez mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji  w Kielcach m.in. mini miasteczko ruchu drogowego Autochodzik, dzięki któremu mogli utrwalić sobie podstawowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Dorośli mogli założyć specjalne okulary wskazujące obraz po spożyciu alkoholu oraz środków odurzających. Dla wszystkich uczestników policjanci przygotowali również możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego. O tym jak ważna jest wiedza i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia instruowali policjanci z Zespołu Medycznego OPP w Kielcach. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił na przygotowanym fantomie. Dużą atrakcją dla najmłodszych był pokaz sprzętu oraz wozu strażackiego, gdzie milusińscy mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Celem takich akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi dzieci i młodzieży na niebezpieczne sytuacje, z jakimi mogą się spotkać podczas letniego wypoczynku.

Opr. MP

Źródło: KMP w Kielcach