Bezpieczny piątek = Bezpieczny przejazd kolejowy - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczny piątek = Bezpieczny przejazd kolejowy

W piątek na przejeździe kolejowym w Sitkówce Nowiny policjanci z kieleckiej drogówki wspólnie z przedstawicielami Zakładu Linii Kolejowych w Kielcach oraz Strażą Ochrony Kolei przeprowadzili kolejne działania pod hasłem „Bezpieczny piątek”, w ramach akcji Bezpieczny przejazd kolejowy – Szlaban na ryzyko.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wspólnie z pracownikami Polskich Linii Kolejowych w Kielcach oraz Strażą Ochrony Kolei, podczas trwania akcji uświadamiali kierowców, jak niebezpieczny może być przejazd kolejowy. Funkcjonariusze podkreślali, że na przejazdach kolejowych to pociąg zawsze ma pierwszeństwo, a kierujący powinien zachować szczególną ostrożność i uważnie obserwować co dzieje się wokół niego.

W ramach akcji wręczano ulotki i broszury informacyjne propagujące bezpieczne zachowania. Jak przyznali sami kierujący organizowanie tego typu działań jest bardzo potrzebne, ponieważ rutyna powoduje, że zapominają oni o zasadach bezpieczeństwa. Policjanci rozmawiali także z pieszymi, poruszającymi się w okolicach torowisk, którym przypominali o obowiązujących przepisach.

Opr. MP

Źródło: KMP w Kielcach