Podsumowanie „Rowerowego Maja” - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Podsumowanie „Rowerowego Maja”

Wczoraj w parku miejskim odbyło się podsumowanie kampanii „Rowerowy Maj”, w którym udział wzięli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Uczniowie ze Szkół Podstawowych i przedszkoli z terenu miasta, którzy wzięli udział w przedsięwzięciu zostali wczoraj wyróżnieni i nagrodzeni.

Przez cały miesiąc maj trwała kampania pod nazwą „Rowerowy Maj”. Miała ona na celu popularyzację roweru jako ekologicznego i zdrowego środka transportu oraz promowanie zdrowego tryby życia i zrównoważonej mobilności wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i grona pedagogicznego. Wczoraj w parku miejskim odbyło się zakończenie i podsumowanie tego wydarzenia, na którym nie mogło zabraknąć mundurowych z kieleckiej drogówki. Policjanci podczas spotkania z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami oraz opiekunami przypominali, że piesi i rowerzyści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i w związku z tym muszą być bardzo uważni. Stróże prawa wskazywali, że w zderzeniu z pojazdem ich szanse na wyjście bez obrażeń są bardzo niewielkie. Podczas festynu funkcjonariusze przypominali również, że trzeźwością muszą kierować się nie tylko Ci poruszający się na „czterech kołach” ale rowerzyści również.

W trakcie wydarzenia najmłodsi uczyli się zasad ruchu drogowego na miasteczku umiejętności drogowych – Autochodzik, a dorośli mogli założyć na oczy specjalne okulary wskazujące obraz po spożyciu alkoholu oraz środków odurzających. Dla uczestników spotkania policjanci przygotowali również możliwość obejrzenia radiowozu oraz motocykla służbowego.

Opr. JŻ

  • W trakcie pikniku #1
  • W trakcie pikniku #2
  • W trakcie pikniku #3
  • W trakcie pikniku #4
  • W trakcie pikniku #5
  • W trakcie pikniku #6
  • W trakcie pikniku #7