Pierwsze prawa jazdy zdobyte - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Pierwsze prawa jazdy zdobyte

Dyrektorzy szkół podstawowych z miasta i powiatu kieleckiego dbając o bezpieczeństwo swoich uczniów, zwłaszcza przed rozpoczynającymi się wakacjami, organizują w swoich placówkach egzaminy karty rowerowej. O pomoc w ich przeprowadzeniu zwracają się do policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy, którzy chętnie włączają się w ich organizację.

Maj i czerwiec są jednym z najbardziej intensywnych miesięcy pod katem przeprowadzania egzaminów na kartę rowerową przez policjantów z kieleckiej drogówki. W mijającym tygodniu mundurowi odwiedzili kilkanaście szkół podstawowych by sprawdzić zarówno wiedzę jak i umiejętności uczniów. Były to m.in. szkoły nr 4, 7, 25, w Lisowie, Radomicach, Łagowie, Nowej Słupi, Wzdole Rządowym itd. Stróże prawa podczas egzaminu sprawdzają wiedzę teoretyczną, przeprowadzając test wiedzy składającego się, a następnie zdający podchodzą do rowerowego toru przeszkód. Funkcjonariusze obserwują nie tylko czy uczniowie potrafią jeździć na rowerze, ale również czy wiedzą jak stosować się do znaków oraz jak zachować się wykonując np. manewr skrętu w lewo czy prawo. Podczas egzaminu policjanci wprowadzają zasady i obserwują czy uczniowie potrafią je przestrzegać, podkreślając, ze ma to swoje odzwierciedlenie w przestrzeganiu przepisów na drogach.

W ostatnim czasie mundurowi z kieleckiej drogówki przeprowadzili kilkanaście egzaminów karty rowerowej, a uczniowie, którzy wykazali się wiedzą i umiejętnościami już cieszą się ze swojego pierwszego prawa jazdy.

Opr. MP