„Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia” w Nowej Słupi - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

„Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia” w Nowej Słupi

Wczoraj mundurowa z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy oraz ratownicy medyczni z Zespołu Medycznego Oddziału Prewencji Policji w Kielcach przeprowadzili warsztaty edukacyjne z uczniami Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi. Obok prelekcji uczniowie przystąpili również do egzaminu praktycznego na kartę rowerową.

Szkoła Podstawowa w Nowej Słupi w ramach „Tygodnia Bezpieczeństwa i Zdrowia” zorganizowała dla uczniów warsztaty dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariuszka z kieleckiej drogówki poprzez zabawę przypomniała najmłodszym zasady, którymi powinni się kierować w czasie letniego wypoczynku. W związku ze zbliżającymi się wakacjami policjantka przedstawiła uczniom podstawowe zasady poruszania się po drogach oraz omówiła zagrożenia jakie mogą ich spotkać jeżeli nierozważnie będą wybierać miejsca do zabawy. Ratownicy medyczni przeprowadzili natomiast warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Zebrani uczniowie dowiedzieli się jak wykonywać resuscytację krążeniowo- oddechową oraz dlaczego każda sekunda przy utracie czynności życiowych jest ważna.

Po skończonych warsztatach uczniowie klas IV przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Podczas egzaminu policjantka sprawdzała nie tylko umiejętności jazdy na rowerze ale również czy uczniowie potrafią przełożyć wiedzę teoretyczną na praktykę. Przed przystąpieniem do jazdy każdy musiał wykazać się znajomością obsługi technicznej roweru.

Na zakończenie egzaminu policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach pogratulowała wszystkim uczniom zdania egzaminu, życząc udanych i bezpiecznych wakacji.

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach