Pierwsze prawa jazdy zdobyte - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Pierwsze prawa jazdy zdobyte

W minionym tygodniu policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach odwiedziły szkoły podstawowe w Łagowie, w Mąchocicach Kapitulnych, Radomicach oraz SP nr 4 w Kielcach, gdzie przeprowadziły egzaminy karty rowerowej. Uczniowie mierzyli się z testami wiedzy oraz egzaminem praktycznym.

Już dużymi krokami zbliżają się wakacje, czas odpoczynku dla uczniów, który bardzo często spędzają na wycieczkach rowerowych. Bardzo ważne jest zatem, aby dzieci i młodzież wiedziały jak przygotować do jazdy swój pojazd i siebie. Przede wszystkim jednak, by posiadały wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz odpowiednie uprawnienia do jazdy na rowerze. W związku z tym w minionym tygodniu policjantki przeprowadziły w szkołach podstawowych z miasta Kielce i powiatu egzaminy karty rowerowej, poprzedzana krótkimi prelekcjami. Uczniowie zmagali się z testem wiedzy, na który składało się 25 pytań oraz rowerowym torem przeszkód. Jak zwykle wykazali się zarówno dużą wiedzą teoretyczną jak również sprawnością i zastosowaniem teorii w praktyce.

Wszystkim uczniom, którzy już niedługo odbiorą swoje pierwsze prawo jazdy policjantki gratulowały i życzyły samych bezpiecznych podróży, przypominając by zawsze zakładali kaski i by dbali o stan techniczny swoich pojazdów.

Opr. JŻ

  • Egzamin na kartę rowerową #1
  • Egzamin na kartę rowerową #2
  • Egzamin na kartę rowerową #3
  • Egzamin na kartę rowerową #4
  • Egzamin na kartę rowerową #5
  • Egzamin na kartę rowerową #6