Bezpiecznie na rowerze - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpiecznie na rowerze

Wczoraj w Szkole Podstawowej w Pierzchnicy odbyło się spotkanie uczniów z policjantkami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Mundurowe przeprowadziły zajęcia z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz w ramach prowadzonych działań „Patrz i słuchaj” oraz „Jednośladem bezpiecznie do celu” przypominały o zachowywaniu zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z dróg.

Znajomość przepisów ruchu drogowego podczas poruszania się po drogach to podstawa, dlatego policjantki z kieleckiej drogówki prowadzą szereg spotkań profilaktycznych w ramach akcji „Bezpieczny rowerzysta”. Jedno z nich odbyło się wczoraj w Szkole Podstawowej w Pierzchnicy. Mundurowe omówiły z młodzieżą podstawowe pojęcia oraz znaki drogowe. W dalszej części wspólnie z młodzieżą przeniosły się na wirtualne skrzyżowania i sprawdziły czy młodzież potrafi teorię przełożyć na praktykę. Podczas spotkania policjantki wykorzystywały prezentacje multimedialne oraz specjalny program do nauki przepisów ruchu drogowego.

Podczas spotkania mundurowe z kieleckiej drogówki poruszały przede wszystkim kwestie związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego m.in. w ramach akcji Komendy Głównej Policji „Patrz i słuchaj” oraz „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach

  • Bezpiecznie na rowerze #1
  • Bezpiecznie na rowerze #2
  • Bezpiecznie na rowerze #3
  • Bezpiecznie na rowerze #4
  • Bezpiecznie na rowerze #5