Bezpieczny rowerzysta patrzy i słucha - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczny rowerzysta patrzy i słucha

Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Kostomłotach Drugich policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadziły prelekcje w ramach działań „Bezpieczny rowerzysta” oraz akcji „Patrz i słuchaj”. Uczniowie z klas czwartych przypomnieli sobie przepisy ruchu drogowego oraz dowiedzieli się dlaczego nie powinno się słuchać głośnej muzyki przechodząc przez przejścia dla pieszych.

W związku z trwającą akcją Komendy Głównej Policji pod nazwą „Patrz i słuchaj” policjantki z kieleckiej drogówki przeprowadziły dzisiaj w Szkole Podstawowej w Kostomłotach Drugich spotkanie z uczniami klas czwartych na temat przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariuszki omówiły z młodzieżą przepisy dotyczące ruchu pieszych i rowerzystów oraz podstawowe pojęcia i znaki drogowe. Następnie przeszły do zastosowania teorii w praktyce, czyli skrzyżowań. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i żadna z omawianych sytuacji na drodze nie sprawiła im trudności.

Na zakończenie spotkania młodzież obejrzała spot „Patrz i słuchaj” i wspólnie z policjantkami omówiła zagrożenia wynikające z nierozważnego poruszania się po drogach. Zwrócono uwagę m.in. na konsekwencje nieostrożnego przechodzenia przez jezdnię, zarówno na przejściach z sygnalizacją świetlną jak i bez niej.

Opr. JŻ

  • prelekcja #1
  • prelekcja #2