Warsztaty edukacyjne z najmłodszymi - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Warsztaty edukacyjne z najmłodszymi

Wczoraj w Szkole Podstawowej w Sukowie odbyły się warsztaty edukacyjne z najmłodszymi, które przeprowadziła policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wspólnie z ratownikiem medycznym, strażakiem oraz przedstawicielem OR KRUS w Kielcach.

Znajomość przepisów ruchu drogowym to podstawa do świadomego i bezpiecznego korzystania z dróg. Nie są one proste, służą jednak naszemu bezpieczeństwu, dlatego tak ważna jest edukacja dzieci od najmłodszych lat. Wczoraj w Zespole Szkół im. Partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej w Sukowie odbyły się warsztaty edukacyjne, w ramach których najmłodsi uczniowie z klas I-III oraz przedszkolaki mogli dowiedzieć się jak powinni postępować by być bezpiecznym, na czym polega udzielanie pierwszej pomocy, co może być dla nich zagrożeniem w gospodarstwie rolnym oraz z jakimi konsekwencjami wiąże się nierozsądna zabawa z ogniem. Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wspólnie z przedstawicielami innych służb dawała dzieciom cenne wskazówki. Dla łatwiejszego przyswajania zasad ruchu drogowego mundurowa przeprowadziła warsztaty przy pomocy przygotowanego miasteczka. Najmłodsi musieli pokazać jak radzą sobie na drodze zarówno jako piesi oraz jako kierujący, gdyż zakładali na siebie autochodziki. Poprzez zabawę dzieci uczyły się jak poruszać się po drodze, a także jakie zagrożenia mogą na nie czyhać.

Na zakończenie spotkań każdy z uczestników otrzymał drobny upominek w postaci elementu odblaskowego. Policjantka przypominała o obowiązku korzystania z takich elementów oraz apelowała, aby  je nosić zawsze po zmroku.

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach

  • Warsztaty edukacyjne z najmłodszymi #1
  • Warsztaty edukacyjne z najmłodszymi #2
  • Warsztaty edukacyjne z najmłodszymi #3
  • Warsztaty edukacyjne z najmłodszymi #4
  • Warsztaty edukacyjne z najmłodszymi #5
  • Warsztaty edukacyjne z najmłodszymi #6