„Patrz i Słuchaj” na dużym ekranie - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

„Patrz i Słuchaj” na dużym ekranie

Wczoraj w jednym z kieleckich kin odbyła się promocja akcji „Patrz i Słuchaj” realizowanej przez policjantów z kieleckiej drogówki. Uczniowie klasy maturalnej jednego z liceów w województwie świętokrzyskim przed emisją filmu mieli możliwość obejrzeć spot promujący wyżej wymienione działania oraz wysłuchać krótkiej prelekcji przeprowadzonej przez policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

W trosce o bezpieczeństwo pieszych Komenda Główna Policji rozpoczęła działania pod nazwą „Patrz i Słuchaj”, skierowane przede wszystkim do pieszych, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zadania wyżej wymienionej akcji realizuje również Wydział Ruchu Drogowego kieleckiej komendy, który przygotował spot informacyjny. Wczoraj został on wyemitowany w jednym z kieleckich kin przed emisją filmu. Ponadto policjant z kieleckiej drogówki przeprowadził krótką prelekcję o tym jakie konsekwencje może mieć  korzystanie z telefonu czy tabletu podczas korzystania z dróg.

Mundurowy przypomniał również o tym, że pieszy stojący przed przejściem dla pieszych nie ma pierwszeństwa przed pojazdami, a zyskuje je dopiero na przejściu. W myśl informacji zawartych w spocie informacyjnym podkreślił również, że przechodzenie przez jezdnię nie jest trudne.

Opr. JŻ

  • Patrz i słuchaj! #1
  • Patrz i słuchaj! #2
  • Patrz i słuchaj! #3
  • Patrz i słuchaj! #4