Jeżdżę bezpiecznie więc przepisy znam koniecznie - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Jeżdżę bezpiecznie więc przepisy znam koniecznie

Dzisiaj w Szkole Podstawowa w Mąchocicach Kapitulnych policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadziły spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji własnej pn. Bezpieczny rowerzysta.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego policjantki z kieleckiej drogówki od kilku lat prowadzą akcję pn Bezpieczny rowerzysta. Polega ona na spotkaniach teoretyczno-warsztatowych z dziećmi i młodzieżą. Na początku spotkań, przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnych, mundurowe przybliżają podstawowe pojęcia z zakresu ruchu drogowego, znaki i sygnały oraz zasady ruchu pieszych, rowerów i motorowerów. W kolejnym etapie uczestnicy spotkań przenoszeni są na wirtualne skrzyżowania, gdzie wykorzystują teorię w praktyce. Dzisiaj takie spotkania odbyły się w Szkole Podstawowej w Mąchocicach Kapitulnych, podczas ich trwania młodzież żywo włączyła się w prowadzenie zajęć i z zaciekawieniem wysłuchiwała rad dawanych przez mundurowe z kieleckiej drogówki. Po mimo, że wielu uczniów biorących udział w dzisiejszej prelekcji posiada już karty rowerowe, niektóre przepisy zostały przez nich zapomniane. Dowodzi to zatem, że tego rodzaju przedsięwzięcia odnoszą zamierzony efekt, tj. odświeżają zdobytą już wiedzę i utrwalają ja poprzez przykłady z życia i zajęcia praktyczne.

Akcja Bezpieczny rowerzysta jest prowadzona wśród dzieci i młodzieży na terenie miasta i powiatu kieleckiego w celu zwiększenia posiadanej wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa na naszych drogach.

Opr. JŻ

  • prelekcja #1
  • prelekcja #2
  • prelekcja #3
  • prelekcja #4
  • prelekcja #5