W RADosnej POLance o bezpieczeństwie - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

W RADosnej POLance o bezpieczeństwie

Edukację na rzecz bezpieczeństwa należy rozpoczynać od najmłodszych lat, w myśl powiedzenia „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Dlatego dzisiaj na zaproszenie dyrekcji i pracowników gminnego żłobka RADosna POLanka policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadziła prelekcję z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa z najmłodszymi.

Działalność profilaktyczno – edukacyjna policjantów z kieleckiej drogówki polega między innymi na spotkaniach z dziećmi. Dzisiaj takie spotkanie odbyło się w żłobku gminnym RADosna POLanka w Radlinie. Funkcjonariuszka poruszyła z dziećmi kwestie związane zarówno z bezpiecznym przechodzeniem przez jezdnię, jazdą samochodem czy poruszaniem się po drogach w przypadku braku chodnika. Policjantka omówiła również z najmłodszymi dlaczego nie wolno brać prezentów i cukierków od osób obcych i przypomniała, ze dzieci w ich wieku po drogach poruszają się zawsze pod opieką osoby starszej.

Podczas prelekcji najmłodsi bardzo uważnie wysłuchiwali rad dawanych przez mundurową z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz obiecali, że zawsze będą się do nich stosować.

Opr. JŻ

  • prelekcja #1
  • prelekcja #2
  • prelekcja #3