Bezpieczny Babiniec - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczny Babiniec

Data publikacji 13.02.2018

Wczoraj policjantki z kieleckiej drogówki oraz ratownicy medyczni z Zespołu Medycznego OPP w Kielcach przeprowadzili warsztaty edukacyjne z uczestniczkami Babińca w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach. Funkcjonariusze przypominali nie tylko zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych ale również przeprowadzili warsztaty z zakresu udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ferie zimowe są czasem odpoczynku dzieci i młodzieży i w związku z tym faktem świętokrzyscy policjanci prowadzą szereg akcji profilaktyczno - edukacyjnych. Wczoraj jedno z takich spotkań odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach, w ramach tzw. Babińca. Funkcjonariuszki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przypominały zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, rozmawiały o miejscach bezpiecznych dla zimowych zabaw oraz przeniosły uczestniczki spotkań na wirtualne skrzyżowania, gdzie mogły sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ruchu drogowego. Ratownicy Medyczni przeprowadzili natomiast warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Zebrane na spotkaniu zarówno te najmłodsze jak i najstarsze kobietki dowiedziały się jak wykonywać resuscytację krążeniowo oddechową oraz dlaczego każda sekunda przy utracie czynności życiowych jest ważna.

            Spotkanie obok walorów edukacyjnych wzbogaciła również prezentacja multimedialna dotycząca sprzętu służbowego policji. Na zakończenie spotkań policjantki z kieleckiej drogówki przypomniały uczestniczkom o obowiązku noszenia elementów odblaskowych i zachęciły do korzystania z nich również w obszarze zabudowanym. Opaskę odblaskową od funkcjonariuszy otrzymała każda uczestniczka spotkania oraz opiekunowie i organizatorzy.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach

  • Policjanci w trakcie działań profilaktycznych
  • Policjanci w trakcie działań profilaktycznych
  • Policjanci w trakcie działań profilaktycznych