Stracił uprawnienia w czasie policyjnych działań - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Stracił uprawnienia w czasie policyjnych działań

Wczoraj mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy przeprowadzili na terenie miasta i powiatu działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W godzinach 6 – 22 policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie pieszych oraz kierujących względem niechronionych. Duża ilość stróżów prawa przypominała użytkownikom dróg o konieczności stosowania przepisów. Niestety, nie zważał na to 67- letni mieszkaniec Kielc, któremu funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na pasach.

W trakcie wczorajszych działań policjanci kieleckiej drogówki na terenie miasta i powiatu prowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Miały one na celu uświadomienie, jak niebezpieczne jest lekceważenie przepisów przez pieszych oraz kierowców wobec pieszych. Mundurowi przeprowadzili wiele kontroli, w czasie których udzielali użytkownikom dróg instruktarzu oraz represjonowali sprawców wykroczeń. Dzięki tym działaniom na terenie Kielc i powiatu nie doszło do tragicznych zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów.

Podczas wczorajszych działań mundurowi skontrolowali 95 pieszych i rowerzystów. Z każdym sprawcą wykroczenia funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili rozmowę, przypominając w jaki sposób należy zachowywać się na drodze. Niestety zdarzył się też jeden przypadek rażącego naruszenia przepisów przez kierującego. Rankiem na ul. Seminaryjskiej stróże prawa zauważyli jak 67- latek swoim autem omija samochody, które zatrzymały się przed przejściem, przez które przechodziła już piesza. Kierujący, za to bardzo poważne wykroczenie stracił prawo jazdy a jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • Działania
  • Działania