Bezpieczeństwo podczas ferii to podstawa - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczeństwo podczas ferii to podstawa

Wczoraj w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym dla Słabo Słyszących i Niesłyszących w Kielcach policjantki z kieleckiej drogówki przeprowadziły prelekcje dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim kwestii związanych ze zbliżającymi się feriami zimowymi.

Funkcjonariuszki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach odwiedzają dzieci i młodzież ze szkół z miasta i powiatu kieleckiego, by przekazywać cenne rady w zakresie bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Wczoraj takie spotkanie odbyło się w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym dla Słabo Słyszących i Niesłyszących w Kielcach. Policjantki mówiły o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w czasie korzystania z dróg i podpowiadały jak należy się zachowywać by nie uczestniczyć w zdarzeniach drogowych. Tematem przewodnim zajęć było jednak bezpieczeństwo podczas ferii, mundurowe wskazywały między innymi zagrożenia wynikające z organizowania kuligów za pojazdami osobowym czy ciągnikami rolniczymi, wykorzystywania zamarzniętej tafli jeziora czy stawu jako lodowiska oraz organizowania zjazdów na sankach na górkach bezpośrednio przy drodze.

Cenne rady policjantek wysłuchane były przez dzieci i młodzież  wielkim zainteresowaniem, a wystąpienie wzbogaciła przygotowana specjalna na tą okazję prezentacja multimedialna.

 

Opr. JŻ

  • prelekcja #1
  • prelekcja #2
  • prelekcja #3