Bezpieczne krasnoludki - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczne krasnoludki

Dzisiaj policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach odwiedziła przedszkolaków w Akademii Krasnoludka w Obicach, gdzie przeprowadziła lekcję na temat bezpieczeństwa.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa na drogach policjantka kieleckiej drogówki przeprowadziła prelekcję na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Dzieci poznały podstawowe znaki drogowe związane między innymi z przejściami dla pieszych, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, w których miejscach jest to zabronione i jak zachować się gdy w najbliższej okolicy nie ma oznakowanego przejścia dla pieszych. Ważnym elementem pogadanki były elementy odblaskowe i widoczność pieszych na drodze, dlatego też każdy uczestnik spotkania otrzymał opaskę odblaskową. Nie zabrakło również rad dotyczących bezpieczeństwa osobistego, najmłodsi dowiedzieli się dlaczego nie wolno ufać nieznajomym i jak się zachować gdy ktoś taki będzie chciał dać im zabawkę  lub słodycze.

Na zakończenie spotkania policjantka sprawdziła jak uważnie przedszkolaki słuchały cennych rad. Na miasteczku umiejętności drogowych Autochodzik najmłodsi wcielając się zarówno w role kierujących jak i pieszych prezentowali nabyte umiejętności.

 

Opr. MP

  • zdjęcie poglądowe #1
  • zdjęcie poglądowe #2
  • zdjęcie poglądowe #3
  • zdjęcie poglądowe #4
  • zdjęcie poglądowe #5