Bezpieczny uczeń - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczny uczeń

W celu poprawy bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego, policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach odwiedziła uczniów Szkoły Podstawowej w Nowinach. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Dzisiaj funkcjonariuszka z kieleckiej drogówki, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”,  poprowadziła lekcję  z uczniami Szkoły Podstawowej w Nowinach. Podczas prelekcji przypomniano najmłodszym m.in. jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi należy się poruszać gdy nie ma chodnika oraz jak wyglądają znaki drogowe, ze szczególnym uwzględnieniem tych dotyczących pieszych. Policjantka zwróciła szczególną uwagę na widoczność na drodze, podpowiadając jak najlepiej należy zakładać i nosić elementy odblaskowe aby kierujący samochodem szybciej po zmroku zauważyli pieszego. Wspomniano również jak należy podróżować samochodem i jakie skutki może nieść za sobą jazda bez fotelika i nie zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Uczestnicy zajęć mogli skorzystać z zestawu edukacyjnego Autochodzik, który pomógł w praktyce pokazać jak powinno wyglądać bezpieczne korzystanie z dróg. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie odpowiadali na zadawane pytania i wykazali się dużą znajomością przepisów ruchu drogowego.

 

Opr. MP

  • zdjęcie poglądowe #1
  • zdjęcie poglądowe #2
  • zdjęcie poglądowe #3