O bezpieczeństwie i służbie w Policji - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

O bezpieczeństwie i służbie w Policji

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym im. Matki Kolumby Białeckiej przeprowadzili prelekcje na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz opowiedzieli na czym polega służba w Policji.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży mundurowi z kieleckiej drogówki przeprowadzili kolejne spotkanie dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz poszanowania drugiej osoby. Wychowankowie Specjalnego Ośrodku Wychowawczego im. Matki Kolumby Białeckiej w Kielcach usłyszeli między innymi dlaczego nie wolno marginalizować zasad ruchu drogowego oraz jakie konsekwencje mogą wiązać się z nierozważnym przechodzeniem przez jezdnię. Policjanci informowali również o odpowiedzialności nieletnich oraz poruszyli kwestie przemocy w szkole i poza nią. Druga część spotkania została poświęcona służbie w policji. Mundurowi opowiadali na czym polega praca w policji, z czym na codziennie spotykają się podczas służby oraz jak wygląda ich wyposażenie. Prelekcje wzbogaciła prezentacja multimedialna przygotowana specjalnie na tą okazję. Najwięcej emocji wzbudziły konie i psy policyjne, zebrani na spotkaniu z zainteresowaniem słuchali oraz zadawali wiele pytań dotyczących ich tresury oraz selekcji.

Podczas spotkania stróże prawa z kieleckiej drogówki przekazali dzieciom i młodzieży rady jak postępować by być bezpiecznym zarówno w domu jak i jako uczestnik ruchu drogowego, a przygotowana prelekcja o służbie w policji wzbudziła duże zainteresowanie oraz uświadomiła dzieciom i młodzieży, że praca w policji jest trudna ale pomaganie innym sprawia bardzo dużo satysfakcji.

Opr. JŻ

  • zdjęcie poglądowe