„Prawo jazdy – przywilej i obowiązek ?” - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

„Prawo jazdy – przywilej i obowiązek ?”

Dzisiaj w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadziły spotkania z młodzieżą dotyczące uzyskiwania uprawnień do kierowania pojazdami, kategorii praw jazdy oraz konsekwencji nierozważnych zachowań na drodze.

„Prawo jazdy – przywilej i obowiązek ?” pod takim hasłem odbyły się dzisiejsze zajęcia z młodzieżą z Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach przeprowadzone przez funkcjonariuszki z kieleckiej drogówki. Policjantki na zaproszenie uczniów szkoły przygotowały między innymi zagadnienia dotyczące uzyskiwania uprawnień do kierowania pojazdami. Mundurowe przekazały młodzieży informacje dotyczące kategorii praw jazdy oraz wynikające z nich zakresy uprawnień.. Ponadto policjantki poruszyły kwestie związane z obowiązkami, które nałożone zostały na młodych kierowców oraz zagadnienia przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym. Całość zajęć wzbogaciła prezentacja multimedialna przygotowana specjalnie na dzisiejsze spotkanie.

Zebrana na spotkaniu młodzież była żywo zainteresowana tematyką spotkań oraz aktywnie uczestniczyła w prowadzeniu zajęć. Kwestie związane z uzyskiwaniem poszczególnych kategorii praw jazdy oraz zagadnienia dotyczące szczególnych obowiązków młodego kierowcy wzbudziły dużą  dyskusję, uczniowie zadawali bardzo wiele pytań oraz wykazali się niezwykła dojrzałością jako przyszli kierowcy. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło cykl spotkań policjantek z kieleckiej drogówki z młodzieżą w zakresie akcji pod nazwą: „Prawo jazdy – przywilej i obowiązek ?”.

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach

  • zdjęcie poglądowe #1
  • zdjęcie poglądowe #2
  • zdjęcie poglądowe #3