Kolejne nielegalne wyścigi udaremnione - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Kolejne nielegalne wyścigi udaremnione

Blisko 40 wykroczeń, 22 zatrzymane dowody rejestracyjne, zatrzymane prawo jazdy za rażące łamanie przepisów ruchu drogowego, to efekt akcji świętokrzyskich policjantów. Policjanci udaremnili kolejną próbę odbycia się nielegalnych wyścigów, które uczestnicy zaplanowali zorganizować na jednej z kieleckich ulic.

W piątkowy wieczór kierowcy blisko 400 pojazdów różnych marek, zgromadzili się na jednej z kieleckich ulic. Do zorganizowania nielegalnych wyścigów,  uczestników zachęcali organizatorzy już po raz drugi w tym miesiącu. Wyścigi na drogach publicznych są nielegalne, a osoby biorące w nich udział świadomie stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym. Liczne wykroczenia jakich dopuścili się nieodpowiedzialni  kierowcy, to: przekroczenie prędkości, nie stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych oraz niewłaściwy stan techniczny pojazdów skutkowały konsekwencjami prawnymi. Mundurowi skontrolowali ponadto stan trzeźwości kierujących.

Część uczestników próbowała zakończyć spotkanie, mocno naciskając na pedał gazu. Jednak policjanci szybko dyscyplinowali nieodpowiedzialnych kierowców wyciągając konsekwencje za ich zachowania.

 

Opr. MB

Źródło: KWP Kielce